Prolog

Zacząłem pływać - ponieważ otrzymałem propozycję darmowego kursu żeglarskiego. :) W wieku 14 lat liceum wysłało mnie na obóz żeglarski. Po zdobyciu patentu żeglarza jachtowego zwiedziłem omegą Jezioro Krzywe w Olsztynie, potem odbyłem kilka rejsów po mazurach.

W wieku 26 lat popłynąłem na dwa rejsy prowadzone przez przyjaciela w Chorwacji. Stwierdził, że nie ma sensu bym pływał jako załoga. Po drugim z nich 'kazał' mi zrobić patent sternika i organizować swoje załogi. Po pierwszym rejsie wokół Wysp Kanaryjskich, egzaminie na sternika jachtowego i pierwszym samodzielnym rejsie w Grecji wsiąkłem w wiatr, żagle i wodę.

Passion of Sailing

Od tamtej pory żeglowałem kilkukrotnie po Kanale La Manche, Bałtyku, Morzu Egejskim w Grecji i Turcji, w okolicach Malty, Sycylii, Gibraltaru, Maroka i Wysp Kanaryjskich. Zacząłem pływać w regatach. Jako załoga i jako skipper. Uczestniczyłem w wielu regatach śródlądowych (w tym w match racingu), na Bałtyku (Mistrzostwa Polski, Kieler Woche) i Kanale Angielskim (dla frankofilów: La Manche :) ) dookoła Wyspy Wight, a ostatnio także na morzu Egejskim.

W ostatnim roku, z przyjaciółmi, którzy ruszyli w rejs dookoła świata, eksplorowałem zachodnie Wyspy Kanaryjskie (Gomerę, La Palmę, El Hiero), Wyspy Zielonego Przylądka, a po pokonaniu Oceanu Atlantyckiego także Karaiby na odcinku od Dominiki do Curiacou.

W tej chwili żeglowanie to moja pasja i codzienność. :)

Rejsy

Rejsy

Rejsy na Morzu Śródziemnym, po wodach Grecji, Malty, Chorwacji, Włoch, Turcji, Hiszpanii.

Regaty

Regaty

Regaty na każdym akwenie. Match racing i flota. Śródlądowe, zatokowe i morskie. Na jachtach regatowych i cruiserach. Gdzie oko, pasja i zaproszenie zaniesie! :)

Wydarzenia

Wydarzenia

Eventy organizowane dla osób i instytucji, a mające na celu integrowanie środowiska, wspólne spędzanie czasu, budowanie relacji poprzez żeglowanie na jachtach kabinowych i uczestnictwo w regatach.

.

Jeśli szukacie pomysłu na ciekawy rejs, wsparcia w prowadzeniu jachtu, czy innej pomocy związanej z żeglarstwem - nie krępujcie się! Z pewnością pomogę! A jeśli akurat nie będę mógł tego zrobić z powodu wcześniejszych zobowiązań z pewnością znajdę kogoś kto skutecznie obsłuży zagadnienie.